Kapalı Mekan CityFarm Sistemleri

Cityfarm sera sistemleri;

Sizin belirlediğiniz veya bizden sıfırdan inşa etmemizi istediğiniz kapalı mekan bir alanda tamamen dış dünyadan izole bir şekilde anahtar teslim projelendirdiğimiz bir sistemdir.

Cityfarm sistemi izlalosyonu yapılan kapalı mekan içerisinde doğal bir ekosistem oluşturularak yılın her mevsiminde bitkilerin yetişmesini sağlar.
Cityfarm sistemi çok küçük bir alandan çok daha fazla ürün yetiştirmek için tasarlanmış özel bir sistemdir.

Bu sistemin içerisinde dikey olarak yerleştirilen kuleler ve bu kulelerin gözlerine fideler ekilerek dikey bir sera sistemi oluşturulur.

Kapalı mekanın içerisine özel olarak tasarlanmış led aydınlatmayla yapay gün ışığı oluşturup bitkilerin ihtiyacı olan işık bu şekilde sağlanır.
Cityfarm'in içerisine yine özel olarak tasarlanmış yazılım sistemimizle havalandırma fan ve klima sistemi yönlendirilip içerideki havayı ve ısıyı kontrol  ederek doğal bir ekosistem oluşturulur bu teknoloji ile yılın her zamanı ürün alabilirsiniz.

Örnek olarak; 50 m2 kapalı mekan sera içi alanda, iki  metre yükseklikte 50 adet kule ile 2.000 adet marul, çilek ve diğer sebze gruplarından yetiştirebilirsiniz. Bu sistem size yaklaşık 500m2 alanda üreteceğiniz ürünü sadece 50m2 de üretme imkanı sağlamaktadır.

Özellikle çilek için her göze üçer adet fide yerleştirerek kapasitenizi üç katına çıkarabilirsiniz, kısacası 2000 adet dikim gözüne üçer adet fide koyarak 6000 adet çilek fidesi dikmiş olursunuz. Bu da size tasarruf olarak 1000m2'lik bir alan ve iklimlendirme maliyetleri, işçilik maliyetleri vs. kazandırmaktadır.